Jak zabawić dzieci na weselu?

W tak wyjątkowej chwili, jaką jest nasze wesele, zależy nam by być z całą naszą rodziną i przyjaciółmi. I choć jest to impreza, powszechnie uważana za imprezę dla dorosłych, dzieci zazwyczaj na niej nie brakuje. Z Twojej listy gości wynika, że spora część zaproszonych to małoletni? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Nie ma co ukrywać, że dla pięciolatka impreza weselna nie jest szczytem rozrywki. I choć początkowo maluch może być zainteresowany ceremonią ślubną i początkiem wesela, tak prędzej, czy później zacznie się nudzić. Zorganizuj więc milusińskim ten czas!

the-adoption-of-1515290_1920

Kącik malucha

Dla dzieci do 10 roku życia można zorganizować osobny stoliczek, gdzie będą mogły nie tylko jeść, ale również wspólnie się bawić. Wiele sal weselnych proponuje takie rozwiązania. Na takim stole podawane są dania przystosowane dla maluchów. Później dla najmłodszych można zorganizować tam kącik słodyczy, z kolorowankami, grami planszowymi i zabawkami.

candy-2367056_1920

Niania

To osoba, którą wynajmujemy, by zajęła się dziećmi w trakcie wesela. Może pójść z nimi na plac zabaw, zorganizować zabawy lub pilnować najmłodszych, gdy przebywają przy kąciku malucha. Warto zapytać osoby odpowiedzialnej za nasza salę weselną – często mają pracownika, który zajmuje się dziećmi w trakcie zabawy weselnej. Niektóre lokale mają również „bawialnie” – czyli osobne pomieszczenia z zabawkami, konsolami, książkami i klockami, w których dzieci w różnym wieku mogą się czymś zająć.

Animator

Osoba, która potrafi świetnie zorganizować czas dzieciakom. Animatorzy przygotowani są na różne warunki pogodowe. Jeśli można bawić się na dworze, zorganizują puszczanie baniek mydlanych, wyścigi w workach, czy mini zawody sportowe dla najmłodszych. Jeśli pogoda nie dopisze, na sali pociechy będą mogły pomalować sobie buźki specjalnymi farbami lub dmuchać balony i robić z nich zwierzaki. Animatorzy mają naprawdę bardzo dużo pomysłów jeśli chodzi o zajęcie czasu dzieciom. Warto więc w niego zainwestować, szczególnie jeśli liczba najmłodszych na weselu przekracza 15 sztuk.

bride-2470854_1920

Published by

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s