8 rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim wybierzesz się na poszukiwania sukni ślubnej

Wychodzisz za mąż, gratulacje! Powiedziałaś „tak” najważniejszej osobie w twoim życiu, z którą współdzielisz plany i marzenia na przyszłość. Ale teraz, warto skupić się tylko na twoich marzeniach, związanych z wyborem idealnej sukni ślubnej! Jesteśmy przekonane, ze spośród wszystkich przedślubnych przygotowań, to właśnie zakup tej najważniejszej kreacji jest dla ciebie najbardziej emocjonujący i przyprawia o lekki dreszczyk.

 

Dzięki poniższym radom dowiesz się, jak możesz ułatwić i uprzyjemnić sobie pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych.

 

Zacznij szukać sukni ślubnej z wyprzedzeniem.

 

Najważniejszej i najprzyjemniejszej rzeczy – czyli wyboru sukni ślubnej z pewnością nie chcesz pozostawić na koniec ślubnych przygotowań. Suknie w naszych salonach, pochodzą z międzynarodowych domów mody ślubnej, zatem pamiętaj, że jeśli wybierzesz już swój wymarzony model, będziesz musiała poczekać około 6-8 miesięcy aż suknia dotrze do salonu od producenta i zostanie do ciebie perfekcyjnie dopasowana.

 

Jeśli zatem zbyt długo zwlekasz z zakupem, możesz drastyczne ograniczyć możliwości swojego wyboru i wymarzona suknia, zwyczajnie przejdzie ci koło nosa. Więc jeśli potrzebujesz sporo czasu na przemyślenia po przymiarkach i nie potrafisz szybko podjąć decyzji, lub jeśli potrzebujesz niestandardowej sukni w odniesieniu do twoich wymagań lub rozmiaru czy wzrostu – możesz potrzebować jeszcze więcej czasu, który musisz sama sobie zapewnić.

 

Oszacuj swój budżet przeznaczony na zakup sukni.

 

W salonie znajdziesz ogromny wybór sukien różnych marek w rozmaitych cenach.
Szacując swój budżet na ślubną stylizację musisz pamiętać, że suknia to nie wszystko. Potrzebne ci jeszcze będą akcesoria – buty, odpowiednia bielizna, biżuteria czy okrycie. Dlatego ważne jest, abyś zaufała swojej stylistce ślubnej i poinformowała ją o planowanym budżecie.

 

Dzięki temu wspólnie wybierzecie suknię twoich marzeń oraz pasujące do niej dodatki w odpowiedniej dla Ciebie cenie.

 

Po co to wszystko? Zaufaj nam – jedną z najmniej przyjemnych rzeczy dla Panny Młodej, jest zakochać się w sukni ślubnej, która jest poza twoim zasięgiem cenowym.

 

Dopasuj odpowiedni rozmiar.

 

Suknie ślubne zamawiane są w salonie zgodnie z tabelą rozmiarów danego producenta. Jeśli planujesz utratę znacznej masy ciała, wybierz suknię dopiero w momencie, kiedy osiągniesz założony przez Ciebie cel.

 

Zamówienie zbyt małego rozmiaru nie będzie dla Ciebie motywacją, raczej nadmiernym i niepotrzebnym stresem.

 

Pamiętaj, że każdą suknię zawsze można do ciebie dopasować, ale tylko o kilka centymetrów. A więc po zamówieniu tej jedynej, staraj się utrzymywać wagę, a wszystko pójdzie zgodnie z planem.

 

Podsumowując: kupuj suknię ślubną na Pannę Młodą, którą jesteś dziś!

 

Osoby towarzyszące.

 

Wiadomym jest, ze podczas tak ważnego wyboru jakim jest suknia ślubna, chcesz mieć wsparcie najbliższych Ci osób. Siostra, mama czy najlepsza przyjaciółka z pewnością szczerze ci doradzą ponieważ znają cię najlepiej.

 

Radzimy jednak, aby grono osób towarzyszących nie było zbyt szerokie. Pewnie dobrze znasz powiedzenie, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie?

 

Pamiętaj, że to twoje zdanie jest najistotniejsze, a w gąszczu nadmiernych opinii możesz się zatracić. Będziesz chciała zadowolić wszystkich, zapominając przy tym o samej sobie.

 

Pozytywne nastawienie.

 

Ważne jest, abyś do salonu przyszła z pozytywnym nastawieniem. Jeśli będziesz w złym humorze, lub co gorsza – twoje samopoczucie będzie tego dnia słabe, lepiej odpuść.

 

To samo tyczy się ilości odwiedzanych salonów. Wiadomo, że dobrze zmieć porównanie. W poszukiwaniu idealnej sukni odwiedź maksymalnie dwa lub trzy salony. Da ci to pełen obraz sukien dostępnych na rynku, a wybór stanie się łatwiejszy.

 

Tourne po wszystkich salonach w okolicy nie tylko cię zmęczy, ale również odbierze radość z poszukiwań i stanie się przykrą koniecznością „odhaczania” kolejnych miejsc.

 

Akcesoria, bielizna i makijaż.

 

Na spotkanie w salonie wybierz się w odpowiednich dodatkach i stylizacji.

 

Jeśli w dniu ślubu pragniesz oszałamiającej, błyszczącej biżuterii – załóż coś w podobnym stylu.

 

Odpowiednia, cielista bielizna wymodeluje twoją sylwetkę, a makijaż zapewni ci poczucie komfortu.

 

Dzięki temu nie będziesz musiała się zastanawiać „jakby to było gdyby”, a podjęcie ostatecznej decyzji będzie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Inspiracje.

 

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia! To zdecydowanie najlepsze źródło i przekaźnik twoich inspiracji. Nawet jeśli nie masz pojęcia, w jakim fasonie sukni ślubnej będziesz wyglądała dobrze, zdjęcia dadzą ogólne pojęcie o tym, czego oczekujesz od sukni ślubnej oraz co siu się podoba. To pomoże konsultantce w doborze sukni w podobnym charakterze, która będzie pasowała to twojej figury.

 

Zdjęcia sukni to nie wszystko. Możesz też pokazać inne ślubne inspiracje – na przykład wymarzony bukiet, fryzurę czy miejsce twojego wesela. Dzięki temu, dopasowana przez stylistkę suknia nie tylko cię zachwyci, ale będzie pasowała do miejsca twojej uroczystości i zaplanowanych dodatków.

 

Otwarty umysł.

 

W Internecie czy mediach społecznościowych możesz znaleźć nieskończoną ilość sukien, stylizacji czy trendów, które doskonale wyglądają na każdym zdjęciu. I choć to narzędzie może okazać się przydatne w poszukiwaniu idealnej sukni ślubnej, ważne jest, aby nie przytłoczyć się samym poszukiwaniem inspiracji. To co jest idealne na Pinterest, Instagrama czy portale ślubne, może nie być idealne na Twój ślub.

 

Zawęź swoje inspiracje do kilku ulubionych i pozwól twojej konsultantce zająć się resztą. Bądź otwarta na sugestie i proponowane przez nią suknie. Zdziwiłabyś się, jak wiele Panien Młodych zakochało się w sukni, której nigdy się nie spodziewały.

 

Mamy nadzieję, że powyższe rady okażą się przydane i ułatwią ci pierwszą wizytę w salonie. Zapraszamy na przymiarki i życzymy przyjemnych poszukiwań!

Popularne