Jak wybrać welon idealny?

Jeśli zapytać kogokolwiek jak wyobraża sobie Pannę Młodą w dniu ślubu, z pewnością jako konieczny element ślubnego ubioru padnie słowo welon! Kiedyś z jego noszeniem wiązało się wiele motywów, zarówno tych mających na względzie ochronę Panny Młodej, jak i symbolikę.


Welon to od wielu lat nieodzowny element weselnej stylizacji na całym świecie jest on skrupulatnie dobierany do sukni i stanowi doskonałe dopełnienie wizerunku Panny Młodej. I choć wiele kobiet traktuje dziś welon jako efektowny dodatek, warto zwrócić uwagę na jego praktyczne aspekty:


  • Doskonale ochrania fryzurę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, których, jak wiadomo – nie możemy przewidzieć. Wiadomo, że nie pomoże przy oberwaniu chmury, ale doskonale poradzi sobie z uciążliwą mżawką.

  • Idealnie sprawdzi się w funkcji okrycia osłaniającego ramiona. Jeśli bierzcie ślub w ciepłym miesiącu i nie macie konieczności zakładania typowego okrycia ślubnego lub jeśli nie chcecie zasłaniać efektownego gorsetu Waszej sukni ślubnej-welon subtelnie zasłoni Wam ramiona, a ślubna etykieta zostanie zachowana.

  • Welon wspaniale dopełni ślubną stylizację. Długi, katedralny welon zapewni wielkie wrażenie  podczas ceremonii. Z kolei ten zdobiony koronką, w hiszpańskim stylu, doda szyku na przykład gładkiej sukni ślubnej.


Skoro już wiemy, że welon naprawdę może być przydatny, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jak wybrać idealny welon i na co zwrócić uwagę? Mamy dziś dla Was kilka praktycznych wskazówek.


Zwróć uwagę na długość.


Zastanów, czy welon ma być jedynie atrybutem podczas ceremonii, czy jednak ten ślubny element tak bardzo Ci się podoba, że chciałabyś w nim pozostać także podczas zabawy weselnej. Pamiętaj, że długie katedralne welony zjawiskowo wyglądają w kościele, mogą być dodatkowo zdobione koronkowymi aplikacjami, ale niestety, bywają kompletnie niepraktyczne w czasie tańca – wtedy warto zmienić go na krótszą wersję.


Długi welon pięknie wysmukli sylwetkę, zakryje plecy i ramiona, będzie się świetnie komponował z rozłożystymi sukniami w stylu księżniczki, ale także tymi dopasowanymi – dodając im elegancji.

Popularne średnie welony to te, które sięgają do linii talii. Wybór takiego welonu to doskonała opcja na zabawę. Welon ten nie będzie przeszkadzał w tańcu, ale nadal będzie wyróżniał Pannę Młodą na tle gości.


Pamiętajcie, że każdy welon może składać się zarówno z jednej, jak i dwóch warstw tiulu.

Źródło: Instagram


Aplikacje, koronki i hafty.


Welon może występować zarówno w wersji gładkiej, jak i hiszpańskiej – zdobionej koronką. W trendach na sezon 2020 pojawiają się welony, w których koronka naszyta została dopiero od wysokości ramion. Tego typu rozwiązanie pozwoli Ci na przykład na włożenie efektownych kolczyków bez efektu przesady.


Koniecznie musisz jednak zwrócić uwagę na to, aby dekoracje welonu idealnie pasowały do sukni. Nie musi to być oczywiście ta sama koronka, ale powtarzający się motyw powinien być spójny. Jeśli twoja suknia jest bardzo zdobiona, możesz zdecydować się na welon obszyty delikatnymi kryształkami, które jedynie delikatnie rozświetlą Twoją ślubną stylizację.


Pełne pole do popisu dają oczywiście gładkie suknie ślubne, takie jak ta – Essense of Australia D2761 - KLIK. To właśnie do nich możesz wybrać niemalże każdy rodzaj welonu. Jeśli więc marzysz o długim, kilkumetrowym welonie, wykończonym koronką i aplikacjami – weź to pod uwagę już w czasie wyboru sukni ślubnej.


Sezon 2020/2021 niesie także nowości, a mianowicie welony z kwiatowymi aplikacjami 3D, listkami, brokatowymi kropkami czy perełkami. Dzięki nim wasze ślubne stylizacje nabiorą nowoczesnego polotu.

Źródło: Instagram


Reasumując, zasada jest bardzo prosta – im bardziej zdobiona suknia, tym prostszy powinien być welon.


Kolor.


Podobnie jak suknie – welony również mają swoje odcienie. Od tych najbardziej białych, w zimnych tonacjach, po ciepłe kości słoniowej czy popularne ivory. Dlatego welon koniecznie trzeba wybierać z suknią, żeby te dwa elementy idealnie do siebie pasowały.


O odpowiedni dobór kolorystyczny musicie także zadbać wtedy, kiedy wybieracie kolorową suknię, czyli pudrowy odcień moscato (jak model D2770 Essense of Australia - KLIK) , sand czy champagne. Dobrze zaopatrzone salony powinny dysponować również welonami w tych odcieniach.

Spójność.


I najważniejsze – welon ma współgrać nie tylko z suknią, ale całą waszą weselną stylizacją. Ten wyjątkowy dodatek może dodać szyku w dniu ślubu albo zepsuć misternie zaplanowany look. Dlatego jeszcze raz przypominamy, że najważniejsze to dobierać welon razem z innymi dodatkami, mając suknię ślubną na sobie.


Doskonale będzie również, jeśli podczas wyboru welonu będziesz w próbnej fryzurze i makijażu. Dzięki temu unikniesz wpadki i zagwarantujesz sobie pełen spokój w dniu ślubu, mając pewność, że wybrane przez Ciebie dodatki i detale idealnie do siebie pasują.


Jeśli więc jesteście na etapie wyboru welonu, musicie wziąć pod uwagę trzy najważniejsze kwestie: czy welon pasuje do waszej sukni, sylwetki i uroczystości. Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałaś twierdząco – gratulujemy! Właśnie znalazłaś welon idealny.


W artykule wykorzystano zdjęcia realnych Panien Młodych, które swoje suknie ślubne wybrały w salonie Essence by ANNA w Katowicach - KLIK.


Ewelina Pazdyga

Popularne