Trendy w modzie ślubnej na sezon 2021- formy oversize.

Jak miałyście okazje przekonać się już w naszych poprzednich wpisach trendy na sezon 2021 są niesztampowe i bardzo odważne, czerpią przede wszystkim ze światowych wybiegów i przestają być zarezerwowane tylko dla sukien.


Jak miałyście okazje przekonać się już w naszych poprzednich wpisach trendy na sezon 2021 są niesztampowe i bardzo odważne, czerpią przede wszystkim ze światowych wybiegów i przestają być zarezerwowane tylko dla sukien. Nie powinno was zatem zdziwić, że kreatorów mody ślubnej zainspirował trend, który w modzie casualowej ma się świetnie już od dłuższego czasu. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju formach oversize.


Jak poradzić sobie z modą na kroje oversize?

źródło: pinterest

Dla kogo?


Choć  ten trend jest bardzo gorący, łatwo się tutaj pomylić. Założenie powinno być takie, że każdy wybrany element ślubnej stylizacji ma podkreślać naszą urodę, figurę i styl. Zatem trend oversize z pewnością nie jest odpowiedni dla każdego typu sylwetki. Powinny go unikać przede wszystkim niskie Panny Młode z dużym biustem i bujniejszymi kształtami. Przeskalowane formy najlepiej prezentują się na wysokich i szczupłych Pannach Młodych obdarzonych tzw. posągową figurą.

źródło: wed-planet.com

Z trym trendem trzeba jednak bardzo uważać, aby nie dodać swojej sylwetce ciężkości, ale nadać stylizacji elegancji i dobrego stylu. Jeśli na co dzień wybierasz elegancję i zawsze dbasz o swój perfekcyjny wygląd i nie wpadasz w przesadę, poradzisz sobie z tą modą wprost idealnie.


Co wybrać?


Wybór sukni ślubnej e elementem overize z pewnością wprowadzi do twojej ślubnej stylizacji odrobiny dekadenckiego charakteru. Projektanci proponują liczne i niezwykle ciekawe rozwiązania. Od szerokich, bufiastych rękawów, z transparentnych tkanin po szerokie warstwowe spódnice, często wzbogacone elementami z piór, czy przeskalowane kołnierze, czy treny, dopinane do dopasowanych spódnic.

źródło: bridelle.pl

Jeśli wolisz wykorzystać ten trend w skali mikro, zdecyduj się na okrycie ślubne w stylu oversize. Te prezentowane przez dom mody Justin Alexander Signature są wprost doskonałe, Misternie wykonane, lekkie i przyciągające wzrok. Warstwowe falbany z elementami z koralików jak w modelu Palermo, lub szerokie bufiaste rękawy w okryciu o nowoczesnym kształcie bomberki, które prezentuje żakiet Perissa. Jeśli chcesz zobaczyć więcej propozycji z domu mody Justin Alexander, koniecznie zerknij na stronę Justin Aleksancer.

źródło: justinalexander.com

Na co zwrócić uwagę?


Ważne jest, aby pamiętać, że przy wyborze prawdziwie modnej i nonszalanckiej kreacji, szalenie ważny jest oprócz formy, dobór odpowiednich tkanin, Suknia ślubna musi być doskonałej i nienagannej jakości. Prezentowane modele Justin Alexander Signature posiadają misterne geometryczne aplikacje z koralików i wyszywane wzory, rzędy pomarszczonych falbanek oraz tiulu, najlepszej jakości gipiurową koronkę i jedwab Mikado.


Trend overzise ma się w modzie ślubnej tak doskonale również ze względu na to, ze typowe ślubne taniny, takie jak tiule czy organtyny idealnie nadają się do budowania objętości.


W nowym sezonie 2021 projektanci mody ślubnej wzięli na warsztat prawdziwie królewski szyk, teatralne inspiracje, kostiumy hollywoodzkich aktorek, nieśmiertelne boho oraz estetykę lat 20. ubiegłego wieku. Te wszystkie inspiracje, w połączeniu z casualową modą oversize tworzą prawdziwy mariaż luksusu i nowoczesności.  Nowości w sukniach ślubnych 2021 świetnie obrazuje określenie "przepych w delikatnym i nowoczesnym ujęciu". 


Ewelina Pazdyga


Popularne